Przyznawane certyfikaty
Certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” – dla gmin, powiatów i samorządnych województw szczególnie aktywnych w dziedzinie rozwoju oświaty i wspieraniu środowisk oświatowych;
Certyfikaty Edukacyjnej Doskonałości - w samorządach nagrodzonych naszym Certyfikatem wybierzemy TOP 10 NAJLEPSZYCH W POLSCE SZKÓŁ i PLACÓWEK EDUKACYJNYCH, których reprezentanci otrzymają zaproszenie na Galę Finałową Konkursu, na której odbiorą specjalne CERTYFIKATY EDUKACYJNEJ DOSKONAŁOŚCI, przyznane Dyrektorom Szkół i ich Jednostkom.
-Nagrody nadzwyczajne „Lider Edukacji Praktycznej” - przyznawane dodatkowo za szczególnie aktywne, nowatorskie i innowacyjne działania w dziedzinie rozwoju edukacji praktycznej uczniów, tj. edukacji ukierunkowanej na kształtowanie umiejętności, kompetencji i postaw szczególnie pożądanych na rynku pracy (np. umiejętności zawodowych, kompetencji liderskich itp.).
Nagrody nadzwyczajne „Lider Bezpieczeństwa w Oświacie” - dla gmin, powiatów i samorządnych województw, które uznane zostaną przez Komisję konkursową za szczególnie nowatorskie i innowacyjne w dziedzinie wdrażania rozwiązań i procedur podnoszących poziom bezpieczeństwa uczniów w szkołach i placówkach.
Nagrody nadzwyczajne „Lider Jakości Kształcenia” - gmin, powiatów i samorządnych województw, które w sposób szczególny troszczą się o podnoszenie jakości nauczania i mogą być pod tym względem wzorami do naśladowania dla innych JST.
Nagrody nadzwyczajne „Primus” – dla gmin, powiatów i samorządnych województw, które w danej edycji Konkursu uzyskają najwyższą liczbę punktów rankingowych.
Nagrody nadzwyczajne „Mecenas Wiedzy” – dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałków województw, wykazujących się szczególnym, osobistym zaangażowaniem na rzecz rozwoju w swoich jednostkach nowoczesnej edukacji.
Nagrody specjalne „Złote”, „Srebrne” i „Platynowe” Certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” – przyznawane gminom i powiatom, które uzyskują certyfikat Fundacji odpowiednio: po raz czwarty, szósty i dziewiąty.