Samorządowy Lider Edukacji
Samorządowy Lider Edukacji

Założenia Programu-2020

Serdecznie zapraszamy Gminy, Powiaty i Samorządy Województw do udziału w jubileuszowej, X edycji Konkursu "Samorządowy Lider Edukacji" (2020). Termin nadsyłania zgłoszeń to 23 października 2020 roku. Gala Finałowa Konkursu odbędzie się w zabytkowym gmachu Trybunału Głównego Koronnego w Lublinie.

Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji", od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest identyfikowanie, nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.

Zgłoszenie do Konkursu 2020 dostępne jest tutaj - KLIKNIJ

W Programie "Samorządowy Lider Edukacji" Komisja Ekspertów złożona z naukowców pracujących w wybranych polskich uczelniach (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Śląski, Wyższa Szkoła Humanitas) dokonuje oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą. Samorządy, które spełnią określone regulaminem Programu kryteria i uzyskają pozytywną recenzję ekspertów, otrzymują certyfikat i prestiżowy tytuł "Samorządowego Lidera Edukacji", mogą również otrzymać Wyróżnienia Nadzwyczajne. Nasz certyfikat jest jednym z najbardziej cenionych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Od 10 lat corocznie wyróżniamy najlepsze pod względem polityki oświatowej gminy, powiaty i województwa w Polsce, promując je w skali lokalnej i ogólnokrajowej. Wśród naszych dotychczasowych Laureatów znajdują się m.in. Miasto Gdańsk, Miasto Lublin, Miasto Katowice, Miasto Gdynia, Gmina Kozienice, Miasto Aleksandrów Łódzki, Powiat Słupecki, Miasto Bydgoszcz, Gmina Wisznia Mała i wiele innych znakomitych polskich JST.
 
 
Dołącz do najlepszych - zostań "Samorządowym Liderem Edukacji"
Pokaż mieszkańcom, inwestorom, liderom lokalnym jak się osiąga sukces i chwal się nim na zewnątrz!O naszym Konkursie

Program "Samorządowy Lider Edukacji" to szansa na promocję JST mogących pochwalić się sukcesami w sferze lokalnej polityki edukacyjnej, ale także możliwość uzyskania cennej informacji eksperckiej na temat działań samorządu w zakresie edukacji i nauki, co sprzyja realizowaniu polityki projakościowej, opartej na zaleceniach audytorów zewnętrznych.

Wyniki tegorocznej edycji Programu ogłosimy w grudniu 2020 roku. Gala Finałowa Programu będzie - jak zawsze - dostojną i prestiżową uroczystością, w trakcie której nagrodzimy i wypromujemy najlpesze polskie samorządy.

Program "Samorządowy Lider Edukacji" to jeden z najbardziej cenionych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce, porównywany do takich inicjatyw, jak konkurs "Teraz Polska" czy Polska Nagroda Jakości. Przyznanie certyfikatu to dla nagrodzonego samorządu powód do dumy i satysfakcji, ale to również promocja gminy, powiatu lub województwa.

Do udziału w X edycji Programu Certyfikacji "Samorządowy Lider Edukacji" serdecznie zapraszamy zarówno gminy, powiaty i województwa uczestniczące w poprzednich edycjach naszego projektu, jak i samorządy, które po raz pierwszy decydują się ubiegać o certyfikat. Laureatom IX edycji uprzejmie przypominamy, że znakiem i certyfikatem "Samorządowy Lider Edukacji" przyznanym w 2018 roku można posługiwać się jedynie do jesieni 2020. Warto więc postarać się o uzyskanie certyfikatu na rok kolejny. Przypominamy ponadto, że samorządy, które po raz czwarty uzyskują nasze wyróżnienie, otrzymają z urzędu prestiżowy, srebrny certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji", a gminy i powiaty nagrodzone po raz szósty - certyfikat złoty.


Dodatkowe informacje:

Zgłoszenie do X edycji Konkursu - kliknij!

Regulamin X edycji Konkursu - pobierz PDF!

Czasopismo poświęcone Laureatom Konkursu - pobierz PDF!