Samorządowy Lider Edukacji
Samorządowy Lider Edukacji

Założenia Programu-2023

Już po raz 12 serdecznie zapraszamy Gminy, Powiaty i Samorządy Województw do udziału Konkursie "Samorządowy Lider Edukacji" (2023). Gala Finałowa Konkursu odbędzie się w  kwietniu 2023 roku, przy okazji obchodów ustanowionego przez ONZ Światowego Dnia Kreatywności i Innowacji. Zgłoszenia JST przyjmujemy w terminie do 24 lutego 2023 roku.

Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji", od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi. Do Konkursu Samorządy zgłaszają się samodzielnie. Przesyłając swoje aplikacje konkursowe (w formie specjalnej ankiety), JST prezentują własne działania i osiągnięcia w dziedzinie lokalnej polityki oświatowej. Następnie aplikacje poddawane są ocenie Kapituły, w której zasiadają naukowcy m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W Konkursie wygrywają samorządy szczególnie innowacyjne i nowatorskie w dziedzinie edukacji i nauki. Przyznany w Konkursie certyfikat to forma promocji samorządu i budowania jego pozytywnego wizerunku.

Zgłoszenie do Konkursu 2023 dostępne jest tutaj - KLIKNIJ

W Programie "Samorządowy Lider Edukacji" Komisja Ekspertów złożona z naukowców pracujących w wybranych polskich uczelniach dokonuje oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą. Samorządy, które spełnią określone regulaminem Programu kryteria i uzyskają pozytywną recenzję ekspertów, otrzymują certyfikat i prestiżowy tytuł "Samorządowego Lidera Edukacji", mogą również otrzymać Wyróżnienia Nadzwyczajne. Nasz certyfikat jest jednym z najbardziej cenionych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Od 12 lat corocznie wyróżniamy najlepsze pod względem polityki oświatowej gminy, powiaty i województwa w Polsce, promując je w skali lokalnej i ogólnokrajowej.

Wśród naszych dotychczasowych Laureatów znajdują się m.in. Województwo Mazowieckie, Miasto Szczecin, Miasto Gdańsk, Miasto Sopot, Miasto Gdynia, Miasto Lublin, Miasto Krosno, Miasto Katowice, Miasto Poznań, Gmina Kozienice, Gmina Niemce, Gmina Tarczyn, Miasto Aleksandrów Łódzki, Powiat Słupecki, Powiat Augustowski, Miasto Bydgoszcz, Gmina Wisznia Mała i wiele innych znakomitych polskich JST.
 
 
Dołącz do najlepszych - zostań "Samorządowym Liderem Edukacji 2023"
Pokaż mieszkańcom, inwestorom, liderom lokalnym, jak się osiąga sukces i chwal się nim na zewnątrz!O naszym Konkursie

Program "Samorządowy Lider Edukacji" to szansa na promocję JST mogących pochwalić się sukcesami w sferze lokalnej polityki edukacyjnej, ale także możliwość uzyskania cennej informacji eksperckiej na temat działań samorządu w zakresie edukacji i nauki, co sprzyja realizowaniu polityki projakościowej, opartej na zaleceniach audytorów zewnętrznych.

Wyniki tegorocznej edycji Programu ogłosimy w kwietniu 2023 roku. Gala Finałowa Programu będzie - jak zawsze - dostojną i prestiżową uroczystością, w trakcie której nagrodzimy i wypromujemy najlepsze polskie samorządy - liderów w dziedzinie edukacji.

Program "Samorządowy Lider Edukacji" to jeden z najbardziej cenionych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce, porównywany do takich inicjatyw, jak konkurs "Teraz Polska" czy Polska Nagroda Jakości. Przyznanie certyfikatu to dla nagrodzonego samorządu powód do dumy i satysfakcji, ale to również promocja gminy, powiatu lub województwa.

Do udziału w 12. edycji Programu Certyfikacji "Samorządowy Lider Edukacji" serdecznie zapraszamy zarówno gminy, powiaty i województwa uczestniczące w poprzednich edycjach naszego projektu, jak i samorządy, które po raz pierwszy decydują się ubiegać o certyfikat. Laureatom XI edycji uprzejmie przypominamy, że znakiem i certyfikatem "Samorządowy Lider Edukacji" przyznanym w 2022 roku można posługiwać się jedynie przez rok. Warto więc postarać się o uzyskanie certyfikatu na rok kolejny. Przypominamy ponadto, że samorządy, które po raz czwarty uzyskują nasze wyróżnienie, otrzymają z urzędu prestiżowy, srebrny certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji", a gminy i powiaty nagrodzone po raz szósty - certyfikat złoty.


Dodatkowe informacje:

Zgłoszenie do XII edycji Konkursu - kliknij!

Regulamin XII edycji Konkursu - pobierz PDF!